תגובה למערכת האתר  
‏יום חמישי ‏13 ‏אפריל ‏2017   11:16

נקודות מעניינות למחשבה...

בוידאו הבא מדבר הצלם פיטר מקינון על כמה נושאים שגורמים לנו לא לעלות ברמת הצילום שלנו, שתוקעים אותנו מבחינה יצירתית. בין היתר הוא מזכיר את המדיה החברתית, את המדיה הדיגיטלית ואת חוסר הרצון או הפחד ללמוד דברים חדשים, והנקודה האחרונה שהוא מציין היא האופציות הרבות שזמינות לנו כצלמים היום, יותר מדי אופציות מקשות עלינו את היכולת להיות יצירתיים. מומלץ.

  תגובה לאורית  
‏יום שלישי ‏06 ‏יוני ‏2017   21:34

תודה על הבאת הסרטון - רעיונות כאלה, גם אם לא מסכימים לכולם, בהחלט "פותחים את הראש" ומעוררים מחשבה!

התחברתי לתפיסה של לא להשוות את התמונות שלך למישהו שנוסע ליעדים אקזוטיים - והייתי מוסיפה גם לא להשוות למי  שמשתמש בציוד מאד משוכלל ויקר. יש הרבה יופי בפשטות - למרות שלא חייבים להשאיר בכוונה עדשות בבית כדי להגיע לתוצאות מיוחדות... :)

לגבי ה"בעייתיות" של צילום דיגיטלי - אני מבינה את הטענה שלו על כך שמשקיעים פחות מחשבה בכל צילום - אבל זה עניין מאד אינדיבידואלי, כל צלם ומה שמתאים לו. אני לפעמים צריכה בהתחלה לצלם כמה תמונות של אותו אובייקט כדי להתחבר אליו - ורק אז מגיעים הצילומים היצירתיים והשונים מה"רגיל".

בעיני מה שחשוב (לא רק בצילום..) זה להיות אתה - כלומר להיצמד למה שמרגיש לך נכון ומבטא אותך. כמובן שזה לא סותר את הרעיון הנכון שהוא העלה בסרטון - להתנסות גם בדברים שאתה לא מורגל בהם - כי הם מהווים אתגר.

בכל אופן - תמיד מעניין ללמוד מחוויות ורעיונות של אחרים!חבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד