תגובה לדני  
‏יום שני ‏26 ‏פברואר ‏2018   11:50

NIKON NX NIKON CAPTURE

 שתי תוכנות אלו מיועדות למשתמשי ניקון  האחת להעברת התמונה למחשב והשנייה עריכה מינימלית . מעוניין להתנסות בהן . אולם לא מוצא אתר שממנו ניתן להורידץ ניסיתי מהאתר של ניקון אולם ללא הצלחה.  מערכת ההפעלה היא מק

 תגובה למערכת האתר  
‏יום שני ‏26 ‏פברואר ‏2018   13:27

לעניות דעתי מדובר בתוכנות שמסופקות ללקוח רק עם רכישת המצלמה, לא ניתן להוריד אותן בחינם.

עדיין לא מסתדר עם לייטרום תגובה לדני  
‏יום שלישי ‏27 ‏פברואר ‏2018   09:04
בעבר  הצלחתי להורידן ללא בעיות.לא מתלהב מהלייטרום עובד עם השילוב של ברידג ופוטושופ. מידי פעם אוהב להתנסות בדברים חדשים.

 תגובה למערכת האתר  
‏יום שלישי ‏27 ‏פברואר ‏2018   18:35
גם אני עבדתי בעבר הרחוק יותר עם ברידג' + פוטושופ, אבל הלייטרום עבר בשנים האחרונות, ובמיוחד בשנה האחרונה, לא מעט שינויים משמעותיים לטובה ואני כבר לא זוכר איך ניראה הברידג'... אני מאד ממליץ לעבוד עם לייטרום.

 תגובה לאורית  
‏יום חמישי ‏01 ‏מרץ ‏2018   19:11

היי דורון, האם יש יתרונות ללייטרום על הפוטושופ..? האם יש פעולות חשובות בלייטרום שאין בפוטושופ..? 

תודה, אורית תגובה למערכת האתר  
‏שבת ‏03 ‏מרץ ‏2018   20:12

אני לא חושב שאפשר להגדיר את זה בצורה כזו (יתרונות של לייטרום על פוטושופ). ללייטרום יש תפקיד שונה והיא פותחה במיוחד ככלי לצלמים, בניגוד לפוטושופ שזו לא תוכנה שמיועדת רק לצלמים.

לייטרום, מעבר להיותה תוכנה לעיבוד תמונה, היא גם תוכנה שמאפשרת ניהול של כל התהליך, כולל הצילום עצמו לפעמים (כשהמצלמה מחוברת למחשב ב-USB), דרך הורדת התמונות מהמצלמה למחשב, הקיטלוג של התמונות, והעיבוד של התמונות. העבודה על כמות של צילומים הרבה יותר מהירה ויעילה והכלים שבה מאפשרים להעתיק עיבוד מתמונה אחת ל-100 תמונות אחרות בקליקים בודדים. בקיצור, לדעתי כל צלם חייב להכיר את הלייטרום בצורה טובה ולהפוך את התוכנה לחלק מתהליך  העבודה שלו. יש להרבה צלמים פחד שנובע בעיקר מחוסר היכרות - קל מאד להכיר וללמוד את התוכנה בצפייה מסירטונים ביו-טיוב. לא לפחד.

ובקשר לפוטושופ, הלייטרום לא מחליף את הפוטושופ, הפוטושופ הוא כלי לעיבודים מתקדמים יותר, כאלה שלא ניתן בד"כ לבצע בלייטרום (אבל אליה מגיעים רק שבאמת יש צורך, רוב הצלמים לא צריכים להגיע לפוטושופ כשיש לים לייטרום).  תגובה לאורית  
‏שבת ‏03 ‏מרץ ‏2018   21:38

דורון, תודה רבה על הפירוט הרחב והמובן! היות שאני ממש עובדת על כל תמונה בנפרד ומבצעת עיבודים לכל תמונה בנפרד - נראה לי שהלייטרום "מיותר" לי. גם התיקיות של הצילומים מאוד מסודרות אצלי. 

ברור שכל כלי נוסף שיודעים אותו יכול לעזור!

תודה ושבוע טוב, אוריתחבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד