תגובה לנאוה  
‏יום חמישי ‏27 ‏יוני ‏2019   20:13

ניקון קולפיקס P-900 , עזרה דחופה.

הערב במהלך צילומי אירוע קטן בתנאי שטח לא נוחים, חול, מאובק, טרקטור ( תיעוד הריסת מבנה ) , בגלל תנאי השטח, הצפיפות, ההתלהבות לצלם משהו לרגע מקרוב,  (צילמתי ראש עיר של אחת הערים סימלית בטרקטור, ויורד ממנו ) עקב תנאי שטח אבק ואילוצי תאורה מסנוורת, ומההתלהבות , התקרבתי, הוא בדיוק ירד , כנראה שלרדת ממכונה ענקית שכזו זה קצת קלאמזי.. ירד לכיווני קרוב , ופתאום שמעתי פלאק של ניפוץ על העדשה, לצערי כשהיבטתי ראיתי שאכן העדשה נפגעה, נשרטה, ניזוקה. 2 כתמים שחורים וסימנים, וכל האיזור הימני של הפריים שרואים כעת מטושטש עם 2 כתמים שחורים,  בקיצור - נראה שהלכה המצלמה.  מכיוון שהעדשה מובנית בילד אין ( אני חושבת ) כי זו מצלמה דמוי מקצועית נראה לי שאי אפשר להחליף רק אותה , וזרקתי כרגע 2,500 ש"ח לפח.  מכיוון שהעיתוי גרוע במיוחד, בגלל יומולדת שלי וצילומים בימים הקרובים, האם כדאי או אפשרי בכלל להחליף / לתקן כאן רק עדשה ומהר ? ואם כן אפשרי , יש לחכות שבוע שבועיים ? ואולי כדאי כבר לקנות חדשה ?  גם בגלל הצורך המהיר במצלמה ( אם אאלץ, אקנה את אותו דגם בדיוק, אני מאד מרוצה ממנה ! ) . בזמנו עלתה לי קרוב ל 3000, ועכשיו כ 2,100- 2,200 . 

 תגובה למערכת האתר  
‏יום חמישי ‏27 ‏יוני ‏2019   23:03

את צריכה לפנות ליבואן ("הדר" - אחד העם 36 תל אביב) - יש להם מעבדה לתיקון מצלמות של ניקון. הם יבדקו את המצלמה ויתנו לך הצעת מחיר לתיקון (לדעתי גם הבדיקה עולה איזה סכום שתפסידי אם תבחרי שלא לתקן בסופו של דבר, אבל אני לא בטוח).

לתקן אני בטוח שאפשר כל עוד הדגם לא ישן מדי ויש חלקי חילוף במלאי אבל השאלה היא כמה זה יעלה. ואת זו שתצטרכי לעשות את השיקול אם שווה לך להשקיע בתיקון או לקנות חדשה.

לדעתי עדשה חדשה למצלמה לא תעלה פחות מ-1,000 ש"ח, ולזה תוסיפי גם עבודה (מניח שבאיזור ה-500 ש"ח). אבל זו השערה שלי.

בהצלחה ובשורות טובות... תגובה לנאוה  
‏יום שישי ‏28 ‏יוני ‏2019   00:25

תודה רבה !  מעריכה . 

אני מיואשת לגמרי, גם מהנזק הכלכלי, גם מעוגמת הנפש שהספקתי רק כמה פריימים ראשונים ( לפחות יפים.. ) של ההריסה עם האבק מול האור וכו', אך את עיקר הנאומים והסרטונים שרציתי כבר הייתי מושבתת.. ובעיקר ביום א' תיכננתי לצלם צילום יומולדת כלשהו שלי בכדי להעלות לאתר, משהו בכוון של פרח אומנותי ומושקע.. וביום שני יש לי יום - יומיים חופש ל.. טיול צילום שמזמן לא יצא לי וחיכיתי לו .  איזה עיתוי ..  תיארתי לעצמי שהתיקון יעלה הרבה כך שלא ישתלם לי, מה גם שאני חייבת מצלמה די מהר.  מכיוון שמחר יום שישי קצר אני עובדת אז נשאר למהר ביום א' לקנות. אבל אני רואה לפי זאפ כעת שזה קיים במלאי של MDK - אצלהם אני תמיד קונה, אבל לא בראשל"צ אלא בת"א..  תיסכול.   מזל שכמאמינה אני אומרת לעצמי : הכל לטובה.  אבל עדיין קצת קשה.  תודה על התגובה היעילה והמהירה.  
 תגובה לRobert  
‏יום שישי ‏28 ‏יוני ‏2019   12:41

בשלב הבא תקני כיסוי למצלמה מומלץ שיש עפר חול.

ממש לא יקר שווה להגנה למצלמה.

https://camera.co.il/p26603

 

  תגובה לנאוה  
‏יום ראשון ‏30 ‏יוני ‏2019   19:48
ברשותי כבר אותו ניקון P900 חדש באריזה,  הפעם עם תוספת פילטר הגנה מוצמד, מכסה עדשה, מטען חדש, בטרייה חדשה (שזה בונוס כי אורך חיים של בטריות מוגבל - לא ידעתי, והקודמת כבר זייפה ..)  הכל הסתדר לטובה !  כשמושבתים  מהתחביב והעיסוק ועוד בימים הכי קריטיים וחשובים לצילום .. וואו, מפתיע בגילי איך אני שמחה כמו ילד שנשבר לו הצעצוע וקנו לו חדש..  :)   תודה לאל .  ( ותודה לאבא ..)   

חבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד