תגובה ליוגב  
‏יום שלישי ‏10 ‏יוני ‏2014   16:31

שינוי רקע של תמונה

שלום, איך אפשר לשנות רקע של תמונה?אני רוצה לצלם ילד על רקע כחול / לבן /ירוק או מה שתגידו שעדיף ולשנות את הרקע מאחוריו לכל דבר שארצה.... לדוגמא ג'ונגל, הכותל וכו.באיזה תוכנה אפשא יהיה לעשות את זה בצורה הכי מקצועית ואיכותית .
תודה מראש על העזרה. יוגב

 תגובה למערכת האתר  
‏יום שלישי ‏10 ‏יוני ‏2014   22:10

זה מאד תלוי מה אתה מצלם... יש מה שנקרא צבע Chroma Key שזה או ירוק או כחול. את הירוק מעדיפים רק מהסיבה שכחול הוא צבע שמשתמשים בו יחסית יותר בלבוש ולכן כדי שיהיה צבע שאפשר יהיה להפריד אותו בקלות מהנושא המצולם בחרו בירוק (בגוון מיוחד).

ישנו גם צבע מיוחד לכך שאיתו אתה יכול לצבוע את הקיר (אך תוכל לקבל תוצאה לא רעה עם צבע מט בגוון ירוק שדומה לו של טמבור או נירלט):

img class=img-responsive width="150" height="150" class="js-lazy" style="overflow: hidden; display: inline;" alt="Rosco Chroma Key Paint, Green - 1 Gallon (3.8 L)" src="http://static.bhphoto.com/images/images150x150/90460.jpg" itemprop="image" data-selenium="imgLoad">

אם אתה מתכוון לצלם את הילד בפריים מלא (שרואים את כל הילד) אז גם הריצפה בסטודיו צריכה להיות בצבע הזה. אם ע"י צביעת משטח או ע"י רקע ארוך שיכסה את הקיר ואת הריצפה כמו זה למשל:

img class=img-responsive width="150" height="150" class="js-lazy" style="overflow: hidden; display: inline;" alt="Botero #026 Super Collapsible Background - 8x16' - Chroma-Key Green" src="http://static.bhphoto.com/images/images150x150/302984.jpg" itemprop="image" data-selenium="imgLoad">

מבחינת תוכנה אם אתה מתכוון לצילום סטילס אז יש תוכנות ייעודיות שיעשו את העבודה אך גם בפוטושופ תוכל לעשות זאת בקלות. איזה צבע? מה שתבחר מבין ה-3 יהיה טוב אך שוב, קח בחשבון שאם אתה בוחר בלבן, כל הלבן שבתמונה יהפוך לרקע, אם תבחר בכחול - כל הכחול יהפוך לרקע. לדעתי מומלץ על ירוק Chroma key - ישנם כמה סוגים של רקעי Chroma key. אל תבחר בזולים כי הם יעלו לך ביוקר...

יש עוד דבר שחשוב לדעת בעבודה מהסוג הזה והוא נושא התאורה. כשאתה רוצה להפריד רקע חשוב שהרקע יואר בצורה אחידה (לכן גם חשוב להשתמש ברקע שמיועד לכך). זה אומר שאתה צריך תאורה שהתקיד שלה יהיה רק להאיר את הרקע ובצורה מפוזרת/רכה כלומר תצטרך עוד ציוד מעבר לרקע. ככל שתקיע יותר בשלב הזה כך העבודה שלך תהיה קלה יותר ותראה מקצועית יותר. מוצרים זולים כאמור יעלו לך אח"כ בשעות של עבודה.

ממליץ לך לצפות בסרטונים הבאים:

יש עוד מדריכי וידאו שעוסקים בזה ואני מאמין שתוכל למצוא בעצמך.

בהצלחה!

(ותעדכן אותנו בפרטי מה קורה איתך, שנים שלא שמענו ממך...) תגובה ליוגב  
‏יום רביעי ‏11 ‏יוני ‏2014   00:07
תודה רבה עזרתם לי מאוד

חבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד