תגובה למיקה  
‏יום שני ‏07 ‏מאי ‏2018   19:06

התלבטות לגבי רכישת מצלמת mirrorless

היי לכולם,
לאחר חמש שנים שיש ברשותי מצלמת DSLR (טוב לא בדיוק DSLR, אלא SLT) של סוני (Sony alpha a65) אני שוקלת לרכוש מצלמת mirroless.

לאחרונה קורה הרבה שאני מוותרת על המצלמה היקרה שלי (תרתי משמע) כי היא פשוט מאוד מכבידה עלי ולחברים שמטיילים איתי אין הרבה סבלנות. אני מתכננת טיול של חודש למרכז או דרום אמריקה וזה הדבר הראשון שעבר לי בראש. האם לקחת אותה איתי? כי מצד אחד, הצילום הוא חלק עצום מהחוויה שלי כשאני מטיילת, אבל מצד שני, לטפס על הרים עם כל המשקל הזה על הגב זה לא דבר סימפטי ,מה גם שזו מצלמה בולטת שגונבת את ההצגה (כמו כל DSLR) ואני מפחדת שהיא לא תחזור איתי (כי יגנבו לי אותה).

אז חשבתי לקנות מצלמת Mirrorless, אבל יש לי כמה חששות שיקוויתי שמביני העניין פה יוכלי לעזור לי איתן.

**אציין שכבר די ננעלתי על ה-sony a6000, המחיר שלה ביחס למה שהיא מציעה נראה לי סביר והיא מתאימה לצרכים שלי (פחות וידאו, יותר ציומי נוף), אשמח לשמוע גם הערות לגבי הדגם הזה ספציפית אם מישהו מרוצה או לא מרוצה ממנו ולמה או איזה אופציות נוספות כדאי לשקול.

אז הנה השאלות שלי אליכם:
1) נתחיל מהדבר הכי חשוב, כדאי? עבר לי בראש גם הרעיון של פשוט מצלמה קומפקטית איכותית טיול והמשיך עם המצלמה הישנה שחי אבל אובדן השליטה מבעיט אותי וגם נראה לי שחצי מחווית הצילום תלך לאיבוד. מה דעתכם?

2) מבחינת השליטה על המצלמה, האם ניתן לשלוט בכל הפרמטרים גם במצלמת ה-mirrorless? (כלומר, צמצם, תריס, ISO) האם יש הבדלים בהקשר הזה בין DSLR ל-mirrorless, גם מבחינת מצבי צילום, האם ניתן לקבע צמצם/תריס גם במצלמות mirroless (מצבי A/P)

3) מבחינת איך שהמצלמה מרגישה ביד,אשמח לשמוע אם יש כאן אנשים שעשו את המעבר הזה (מ-DSLR ל-mirrorless) ויכולים לשתף אותי קצת על ההבדל, על זמן ההסתגלות ועל התחושה שלה ביד (אם היא לא מרגישה קצת כמו צעצוע)?

4) מבחינת עדשות, איך עדשת הקיט של ה-a6000? האם היא טובה מספיק? היא היא קלה יחסית? (חוששת קצת מהצמצם שלה - f/3.5-5.6) אם לא, איזו עדשה אתם ממליצים בתור עדשה ראשונה או עדשה משלימה (לא משהו כבד מדי).

5) היות שעברו 5 שנים מאז שקניתי, איפה אתם ממליצים לרכוש אותה? את המצלמה הקודמת קניתי ב-adorama, הם עדין נחשבים טובים? (מגיעה בסוף החודש לניו-יורק, אז כל האופציות פתוחות)


המון, המון, המון תודה לכל מי שיעזור!

 תגובה ליהל   
‏יום חמישי ‏31 ‏מאי ‏2018   07:54

אני אישית חושב שאולי כדאי לך כן לקנות Mirorless.

לדעתי אם את מספיק מרוצה מהמפרט (והמראה) ויש לך מספיק כסף

הייתי מציעה לך לקנות אותה , הנוחות והמשקל משחקים תפקיד חשוב, מצד שני אני אישית מעדיף להרגיש שיש מספיק "בשר" במצלמה.

קחי את זה לצומת ליבך 

בהצלחה!!חבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד