תגובה לרפי  
‏יום ראשון ‏27 ‏מרץ ‏2011   18:58

מאקרו, מאקרו אקסטרים, מאקרו טכני וכל מה שבניהם.

לאחרונה אנו עדים לאיכויות בלתי מתפשרות בצילומי המאקרו באתר, יותר חברים נכנסים לג'אנר הזה, חלקם הגדול בהצלחה רבה ביותר. אין ספק שהחלוץ בתחום המאקרו שלא מפסיק להשתפר ולהפתיע הוא ידידנו שימי,  שמשמש השראה ומורה דרך להמון חברים באתר.(גם חלקם של כפיר,דניאל,אביגדור, מוטי, תמיר ואחרים לא יפקד) .

הציוד אף הוא משתפר ומשדרג את האיכויות לרמות הכי גבוהות.

אם במאקרו אקסטרים הגענו לרמות שלא נראו עד היום (פתאום החרקים הקטנים הללו נראים לנו כמו חייזרים), ובמאקרו הטכני הכרנו טכניקות חדשות של הערמת פוקוס, מאקרו פאנורמה ועוד ( שזה מצויין למגדירים למינהם).

התחום שנותר לנו לחדש ולהתרענן הוא בקימפוזים המיוחדים, בראיה הצילומית השונה, במשחקי האור ועומקי השדה. שם הכר הוא נרחב ויש מקום גם לצלמים מתחילים להצטרף ולהפתיע.

אני נהנה מכל הקטגוריות ומכל החברים המצטרפים לתחום.


 תגובה לשימי  
‏יום ראשון ‏27 ‏מרץ ‏2011   19:24

רפי ידידי היקר,המון תודה על הפרגון

ואני מסכים איתך לחלוטין כי האתר השתדרג מבחינת התוכן הצילומי והרמה וזה כייף אמיתי.

(למרות שיש בפני עוד אתגרים נוספים בתחום..)

אני לחלוטין חושב ויודע כי לולא ההשראה והמבטים נטופי הערצה לתמונותייך לא הייתי היכן שאני.

תודה לך על חברות נפלאה,תמונות מדהימות והידע הרב בתחום הצילום בכלל, ובמאקרו בפרט.  תגובה לגל  
‏יום שני ‏28 ‏מרץ ‏2011   22:02

רפי, אכן אתם מצלמים ברמות גבוהות מאוד, ומכוון שרק נכנסתי לתחום הזה, ברצוני להודות כאן לכל חברי המאקרו על התמונות המדהימות שמגרות את הדמיון ומשמשות השראה ולימוד לחדשים בנינו, וגם על הנכונות שלכם לעזור, להסביר ,לתת טיפים וכו...

אז תודה ותמשיכו לעשות חיל :)

גל תגובה לדורון  
‏יום שני ‏28 ‏מרץ ‏2011   22:36

יופי של פירגון לשימי בפרת ולכל המקרואיסטים בכלל...אכן צילומי המאקרו משתבחים....אבל ברצוני לנצל  במה זאת לצילומים אחרים ....אני רואה כאן צילומים שלא רק הטבע יצר...בניית פריימים כאלה ואחרים, באיכות מעולה, קומפוזיציות נהדרות, מחשבות בבנית פריימים, תפיסות נדירות, עננות מיוחדת ,מבנים המצולמים מזוויות שפשוט תענוג לראות....ולא זוכות להערכות נכונות...וחבל... 

תודה לך על אחלה דיון שאני מקווה שימשיך ויתפתח ושנמשיך ללמוד אחד מהשני ברעיונות בעיבודים וכ'ו תגובה לתמיר  
‏יום שלישי ‏29 ‏מרץ ‏2011   11:19

רפי,

 

במילה אחת – לגמרי !

 

בכמה מילים – הצלחת לסכם במשפט קולע את סוד קסמו של צילום המאקרו. היכולת שלנו ליהנות מיופי ומפרטים אשר בדרך כלל אינם נחשפים לעין בדרך רגילה, היא לטעמי הסיבה העיקרית לפופולאריות לה זוכה תחום צילום זה (מבלי לפגוע חס וחלילה בכבודם ובחשיבותם של יתר תחומי הצילום). צילום המאקרו מהווה בעיני את כרטיס הכניסה לעולם הטבע המיניאטורי והמרתק הזה.

 

אני מצטרף לדעתך ביחס לשימי, אחד מחלוצי התחום אשר בהחלט מעורר השראה רבה במקצועיותו, ביצירתיותו, בדבקותו במטרה ובתשוקתו הרבה לצילום המאקרו. מהיכרותי עם הבחור אני יכול להעיד כי שימי הוא לא רק צלם מאקרו דגול אלא גם אדם נדיר באיכותו, בצניעותו ובנכונותו לסייע ולתת מעצמו.

 

כל הכבוד גם לך רפי על הפרגון למאקרואיסטים ולכל המצטרפים החדשים לתחום, זהו אכן תחום מרתק.

מצטער על כך שלא יצא לי לפגוש אותך באותו בוקר בדרום...

 

בברכה,

 

תמיר תגובה לאריק  
‏יום שלישי ‏29 ‏מרץ ‏2011   16:50
מצטרף , יש כאן בהחלט צילומי מאקרו שגורמים להתפעלות רבה, לא סתם התמונות שלך תמיר מופיעות  ישר בראש תמונות השבוע ...רק נותר לי להסכים לגבי שימי, צלם נדיר שתמיד מוצא זמן גם להגיב לתמונות של אחרים ( מה שלא כולם עושים..) וזה יפה.