תגובה לcamera  
‏יום רביעי ‏25 ‏יולי ‏2012   17:04
שלום,
אני לא יודע האם זה הפורום המתאים אבל מתוך הפורומים באתר מצאתי את הפורום הזה להכי מתאים לשאלה שלי (אני מאוד מחזיק מחברי הפורום והאתר הזה בכלל) אני מתעניין לקנות מסך chroma key מבד לסטודיו שלי בגודל 3 מטר על  11 מטר. אני יודע שטוב ללכת לנחלת בנימין. אבל בכל זאת אני רוצה לברר במקום בארץ שמוכר מסך כזה בגודל הזה. אני לא יודע איפה אפשר לקנות בארץ מסך כזה.מישהו יודע ויכול להמליץ לי על מקום או מקומות שמוכרים מסך chroma key מבד 3 מטר על 11 מטר?
תודה לעונים

 תגובה לאיציק  
‏יום רביעי ‏25 ‏יולי ‏2012   19:46
הי שחר,ברחוב נחלת בנימין אכן יש הרבה חנויות שמוכרים בדים, במחירים זולים מאוד ביחס לחנויות צילום. אל תשכח שחנויות אלו אינן מתעסקות בצילום אלא בריפוד/וילונות וכו'. בדים בצבעים סטנדרטיים (לבן/ שחור/ כחול וכיו"ב)אין בעיה לרכוש שם אך הצבע שאתה רוצה הוא גוון יעודי לצילום ואני לא בטוח שנמכר בחנויות האלו.יש שתי חנויות מוצלחות בארץ לציוד סטודיו: סטודיולנד ופוטופריק. הציוד שם אינו זול אך איכותי ואלו המחירים בארץ. תראה באתרים שלהם מה המחירים עבור הבד שאתה רוצה ובכל מקרה שווה לקפוץ לנחלת בנימין ולבדוק אולי במקרה יש להם גם.בהצלחה.איציק

 תגובה לcamera  
‏יום שישי ‏27 ‏יולי ‏2012   18:20
תודה

 תגובה למערכת האתר  
‏יום שני ‏30 ‏יולי ‏2012   01:36

כמו שאיציק כתב, בד Chroma Key הוא לא סתם בד ירוק (או כחול), זה בד שאמור להחזיר אור בצורה אחידה וטובה ונמכר בד"כ ע"י חנויות צילום. הוא לא בד זול ולכן אני ממליץ לך לחפש אופציה לרכישת הבד בחו"ל.

בלי קשר יש כמה פתרונות טובים יותר מבד ואולי גם זולים יותר לטווח הרחוק כמו למשל צביעת הקיר והריצפה בצבע Chroma Key. או פשוט לקנות צבע של טמבור/נירלט ולצבוע (צבע מט). היתרונות של משטח צבוע הם גדולים, אין קפלים, אין צורך בסטנדים, אין צורך בקיפול והקמה.

חשוב לדעת שבד בגודל 3 על 11 מטר זה בד גדול מאד, כבד מאד ואם אתה לא צריך אותו נייד עדיף לך לשקול פתרון אחר (בד מתקמט, מתלכלך ודורש טיפול, הקמה, קיפול ולפעמים גם גיהוץ ובנוסף סטנד שיתפוס לא מעט מקום בסטודיו). אגב, למה אתה צריך 11 מטר של אורך?