תגובה לדורון  
‏יום רביעי ‏11 ‏יוני ‏2014   16:44

צילום ארכיטקטורה ו-Lens Correction

צילום ארכיטקטורה ו-Lens Correction.

הרבה פעמים יוצא לי לראות תמונות יפות מאד אבל שחסר דבר קטן שיוכל להפוך אותן ליפות פי כמה ולא פחות חשוב מזה - מסחריות הרבה יותר. אחת התמונות עליהן אני מדבר היא של הצלם איציק איינהורן, תמונה של חזית בניין עם מרפסות מעניינות.

img class=img-responsive style="border: 4px solid rgb(37, 37, 37); border-image: none;" alt="" src="http://www.picshare.co.il/aspj_bigpic.asp?path=D:/hshome/picshare/picshare.co.il/m_pictures/img127194.jpg&width=800&credit=איציק איינהורן&ID=127194" border="5">

בצילומים מהסוג הזה צלמים נעזרים בד"כ בעדשה מיוחדת שמונעת את העיוות שנוצר כשמצלמים בניין מלמטה. עדשה כזו עולה הרבה מאד ולרובינו אין  לא את התקציב ולא את הרצון לרכוש אחת כזאת. לשמחתינו ניתן לפתור את הבעיה באמצעות פילטר שקיים בתוכנת פוטושופ ונקרא Lens Correction. ניתן להפעיל אותו ע"י לחיצה על Ctrl + Shift + R. 

במקרה של התמונה הזו, אחרי שפתחנו את הפילטר נעבור בצד שמאל ללשונית Custom ונשחק עם הערך שנקרא Vertical Prespective אחרי שיישרנו את הזווית של הבניין נתקן את ה-Distortion (למעלה) עד שנקבל תמונה ישרה  ולדעתי הרבה יותר טובה (אם כי במקרים כאלה יש צורך לקחת בחשבון את התיקון הזה בזמן הצילום ולצלם עם יותר שוליים, כך נוריד הגבלות רבות ולא נצטרך לוותר על חלקים חשובים בתמונה שנעלמו בעיקבות התהליך (התהליך דורש קרופ). את התוצאה תוכלו לראות בתמונה המצורפת.

חבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד