תגובה לנאוה  
‏יום שני ‏25 ‏אפריל ‏2016   22:36

דג הזהב ושלושת המשאלות ..

בהמשך לתמונת דג הזהב ואחת התגובות שהוזכר בה 3 המשאלות, זו תפיסה שיותר הזכירה לי :)   אגב , תמונות שעולות בפורום ובפייסבוק אני פוגמת בהם בכוונה כי הם לא מאובטחות כמו כאן בגלריה, כל פעם באופן אחר : הוספת השתקפויות, אפקטים, HDR של פיקאסה שמאד פוגם באיכות, חידוד, אפקט זום, הוספת הכהיות ומסגרות, ועוד.. החירבושים האלה יותר אפקטיביים  מלהוסיף חתימה... ( כאן למשל הוספתי השתקפות שרואים שהיא מלאכותית ). 

מצלמה: DSC-HX300
חשיפה: 1/100   שניה
צמצם: F3.2
ISO: 80
אורך מוקד: 8mm
 תגובה לדורון  
‏יום שני ‏25 ‏אפריל ‏2016   23:49

לא מבין את הצורך לפגוע באיכות או לפגום בתמונות. למה לא להעלות תמונות בגודל קטן (1000 פיקסלים רוחב)? מה יכול לקרות? מה ההיגיון להציג את התמונה עם גימיקים ילדותיים או לפגום בה? איך זה משרת מישהו שמחזיק מעצמו, או לפחות שואף להיות, צלם ומציג את עבודותיו ברשת?

כל הגימיקים האלה הם כיסוי לבעיה אחרת עמוקה הרבה יותר וכדאי לך מאד להתמודד עם הבעיה הזו ולפתור אותה במקום להמשיך לשכנע את עצמך (ואותנו) שזה בגלל בעיות אבטחה... חבל, הגימיקים האלה יגרמו לך לצעוד במקום כל עוד את תשתמשי בהם.
 תגובה לנאוה  
‏יום שלישי ‏26 ‏אפריל ‏2016   00:22
בהחלט לא תמיד אני עושה כך. אני מדברת בעצם יותר על פייסבוק בלבד, על תמונות שמלכתחילה האיכות הטכנית שלהם גבולית או לא טובה. על חידוד  ( או אי טיפול והחלקה ), הכהיית פינות לעיתים, קצת זום בצדדים , הכל באופן שלא מורגש בקטן, אך אם יגדילו זה יראה לא טוב. עם השתקפויות אני משתעשעת לעיתים רחוקות מאד , ורק לפייס לא לגלריה כאן. זה באמת קיטשי, אני מודעת לזה ולכן הרגשתי צורך " להתנצל ".  בעבר לא הייתי מודעת לכך שאפשר להוריד תמונות מפייסבוק.. העליתי תמונות חלקות וטובות בגודל כ-2000. כל הצורך להעלות חלק מהתמונות בצורה כזו לשם החלה יותר בשנה האחרונה , עקב מיקרים פה ושם בהם שאלו אותי בפרטי אם אפשר להוריד לעצמם תמונה זו או אחרת שלי שמצאה חן ושאלות הזויות וחצופות יותר. הייתי בהלם. חשבתי לעצמי מי יודע אם לא עשו זאת עד היום, למרות שזה לא אסון גדול אם כן.. צודק בקשר לצעידה במקום, אני מתכוונת לצעידה טכנית !! הראיה האומנותית והיכולות לא מסונכרנות אצלי עם הצד הטכני שמדשדש במקום ואני חייבת לפתור את זה. 7 שנים עדיין עם מצלמה דמוי מקצועית, וללא תוכנה רצינית ( פוטושופ / לייטרום ). יחד עם זאת אני די בטוחה שציוד מקצועי ועדשות מעולות הכרחיות יותר לצלמי המאקרו והציפורים !  ובשאר הז'אנרים זה פחות הכרחי. יותר חשוב ראייה ורקע ציורי, קימפוז ואסטתיקה, סבלנות בצילום בע"ח, רגישות ואינטיליגנציה בצילום . יש שיצדדו בי ויש שיחלקו עלי, וזה כבר עניין לדיון נוסף. 

 תגובה לנאוה  
‏יום שלישי ‏26 ‏אפריל ‏2016   00:53
הנה דוגמא טובה לכוונה שלי : התפיסה לטעמי היא טובה, די מרשימה. ראיתי לצערי שהאיכות הטכנית לא תאפשר לי להעלות את זה לכאן. אז היא נזרקה אחר כבוד לפייסבוק. הוספתי אפקט זום כך שהאריה שסתם פיהק נראה יותר שואג ובתנועה ! ולבסוף הוספתי את המסגרת המסובבת הזו, שזה אולי חמוד בקטן אבל מי שיגדיל ללא רשות יתבאס..  לא בטוחה שההגדרה כאן היא ילדותיות, זה מכוון לגמרי למקום כמו פייסבוק ( לכאן לא הייתי מעלה את זה כך ). תודה בכל אופן על כל משוב, אני לוקחת הכל לתשומת לב. 

מצלמה: DSC-HX300
חשיפה: 1/250   שניה
צמצם: F5.6
ISO: 500
אורך מוקד: 101mm
 תגובה למערכת האתר  
‏יום שלישי ‏26 ‏אפריל ‏2016   13:09

את עדיין עסוקה מדי בלספק תירוצים במקום לנסות להבין את הבעיה.

כצלמת - תמונה "לא איכותית" היא תמונה שאת אמורה לעשות איתה 2 דברים:

1. להפיק לקחים. להבין למה התמונה "לא איכותית" ואיך בפעם הבאה שאני מצלמת זה לא קורה שוב.

2. למחוק אותה. היא לא אמורה לתפוס מקום לא בכרטיס הזכרון, לא במחשב ולא בשרתים אחרים.

היכולת לקחת תמונה כזו ולפרסם אותה לקהל רחב, בפייסבוק או במקומות אחרים,  בגודל קטן ועם שלל גימיקים ולקבל 100 לייקים היא מלכודת מסוכנת שאת ועוד רבים כמוך נופלים בה. כמות הלייקים שתקבלי שם היא מכפלה של 20 בערך לגימיקים שהופעלו על התמונה. וקוראים לזה אשליה. האשליה הזו גורמת לך להשאר צלמת בינונית כי אין צורך להפיק לקחים ואין ממש צורך להשתפר. ולהגיד טכנית זה בגלל המצלמה אבל יש לי ראיה מצויינת גם זה תירוץ. טכנית זה הבסיס. עליו את צריכה לבנות את השאר ואם הבסיס שלך לא טוב (ולא, זה לא בגלל המצלמה שלך) - גם מה שתבני עליו לא יעמוד במבחן התוצאה. אי אפשר להיות צלם טוב בלי שליטה מצויינת בטכניקה וידיעת התאוריה של כל מה שקשור למצלמה, לתאורה וכו'.

בהצלחה!