תגובה למערכת האתר  
‏יום רביעי ‏15 ‏נובמבר ‏2017   12:10

שידרוג הזיכרון במחשב (RAM)

כיום, המחשב הוא אחד הכלים החשובים ביותר לכל צלם. אבל מחשב ישן ש"לא סוחב" זה אחד הדברים המתסכלים... כולנו עובדים עם תוכנות שונות שנותנות לנו, הצלמים, כלים כה חשובים בתהליך היצירה שלנו. התוכנות מתקדמות בצעדים מהירים ולא תמיד המחשבים שלנו עומדים בקצב.

כבר תקופה ארוכה אני מרגיש שלמחשב שלי קשה לסחוב. עבודה בלייטרום הקלאסי נהפכה עם הזמן ליותר ויותר איטית. המחשב שלי לא חדש, אבל הוא מחשב עם נתונים טובים מאד ויודע לעבוד קשה כשצריך אבל נקודת החולשה שלו היתה הזיכרון (RAM) שהיה רק 4GB סה"כ.

אז לשדרג את המחשב או לקנות מחשב חדש? מעבר לזה שמחשב חדש דורש הוצאה גדולה, זה דורש גם המון זמן של הסתגלות והעברת החומרים וכו' וכו'. אז בדקתי אופציה לשידרוג והגעתי למסקנה שהדבר הכי חשוב לטפל בו, כאמור, זה הזיכרון. רציתי לשדרג ל-32GB אבל כשבדקתי את הנושא לעומק ראיתי שהלוח-אם שלי תומך במקסימום 16GB. בקיצור, כדי לא לזרוק לפח את הזיכרון הקיים, החלטתי שבתור התחלה אני אשלש את כמות הזיכרון, מ-4GB ל-12GB (זו הכמות המקסימלית שיכולתי בלי לזרוק את הקיים).

אז חיפשתי חנויות שימכרו לי 2 כרטיסי זיכרון, כל אחד של 4GB שיתאים ללוח-אם די מבוגר (בן 5 בערך). ולא מצאתי שום חנות (בישראל) שיש לה במלאי את המוצר הנדרש, חוץ מחנות אחת שגם טרחו והסבירו לי מה בדיוק אני צריך (תודה לחיים מ-e-memory.co.il), אבל המחיר שלהם היה 225 לכל כרטיס, זה אומר 450 ש"ח לא כולל משלוח. יקר קצת ביחס למחירים ב-ebay ודומיו אבל מעבר לזה שזה יקר, עדיין לא הייתי בטוח אם זה באמת ישפר משמעותית את ביצועי המחשב. אז המשכתי לחפש את הזיכרון המבוקש באתרים בחו"ל ואז הגעתי לאתר שנקרא Mr Memory (חברה שנמצאת בבריטניה). לא הכרתי אותו עד אז. האתר הזה פשוט עושה עבודה מצויינת, מאפשר לך להכניס את דגם לוח האם שלך, ומאפשר לך לרכוש בביטחון את הזיכרון שיתאים לך. והמחיר? 310 ש"ח כולל משלוח שהגיע תוך 4 ימים בלבד.

אז אחרי שהתקנתי את הזיכרונות - השיפור הוא משמעותי ביותר. הלייטרום סוחב בקלות ובמהירות בלי זמני המתנה מעצבנים. אז אני ממליץ לכל אחד מכם שעובד עם תוכנות כמו לייטרום שדורשות משאבים לא קטנים - לבדוק את האפשרות לשדרג את הזיכרון במחשב. זה לא יקר וזה ישפר משמעותית את הביצועים. (כמו כן כפי שכבר כתבתי בעבר מומלץ מאד שמערכת ההפעלה והתוכנות יותקנו על כונן-קשיח SSD).

  • רוצים לדעת פרטים על החומרה במחשב שלכם? התקינו את התוכנה Specy
  • שדרגו את הזיכרון במחשב שלכם באמצעות Mr Memory 

אם יש לכם שאלות בנושא אתם מוזמנים לשאול כאן. 

חבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד