תגובה לאביתר  
‏יום רביעי ‏02 ‏ינואר ‏2019   13:46

שאלה של מתחיל

היי

אז מה שקרה בפשוט באמציע החיים (משבר גיל 30 כנראה), החלטתי לקנות מצלמה ולהתחיל להתחבר קצת למה שתמיד רציתי לעשות, להתרחק מהתכנות ולהתקרב לצילום אומנותי.

עם הרצון הגיע השיגעון וםפתאום מצאתי את עצמי קונה מצלמה משוגעת בקצת יותר מ-10,000₪

(Canon EOS D5 kfk לכל מי שמתעניין) העניין הוא שאני לא מצליח לשלוט בעדשה, היא לא רכה וכל נגיעה הכי קטנה אני פשוט יוצא מפוקוס. 

אני כבר לא יודע אם קניתי את העדשה הנכונה (עדשת זום EF-S17) או שאני פשוט לא יודע איך להשתמש בה כמו שצריך.


בשורה תחתונה, אני מנסה להבין האם שווה לי לקחת קורס קצר לצלמים מתחילים או שבאמת לדעתכם שווה לי ללמוד לבד. יותר מכל בא לי כבר לדעת לתפעל את המצלמה המטורפת שקניתי (_כבר חודשיים ללא הצלחה) ומצד שני בא לי שמישהו יפתח לי את הראש מבחינה אומנותית...

קראתי על שני קורסים חמודים ורציתי לשאול את דעתכם.

אם זה מומלץ או שפשוט עדיף לחסוך את הכסף ולנסות את מזלי תוך כדי חפירה מטורפת של הנושא? 

אם יש לכם המלצות לקורסים שווים, אשמח אם תגיו לי עליהם, אני פשוט לא מבין בזה כלום. תודה רבה !! :) 

 תגובה לגיל  
‏יום רביעי ‏02 ‏ינואר ‏2019   14:50
יש לך מצלמה שכרגע גדולה עליך בחמש מידות ..
תלמד בצורה מסודרת קןרס בסיסי לתפעול המצלמה 
ותצא לצלם (והרבה) מכל סוג ומכל סגנון תראה איזה תחום מעניין אותך
משם תתקדם בסדנאות / לימוד עצמי וכו'.. 

ת'כלס  לצלם אף אחד לא ילמד אותך

בהנאה ובהצלחה 

 תגובה למערכת האתר  
‏יום רביעי ‏02 ‏ינואר ‏2019   15:37

יש כמה דרכים ללמוד צילום ואתה צריך לבחור את הדרך שהכי נכונה לך. ומה שנכון לך יכול להיות שלא יהיה נכון לאחרים. אני ממליץ לך (אם יש באפשרותך) כן לקחת קורס למתחילים רק כדי לבנות בסיס נכון ומסודר. על הבסיס הזה תוכל אח"כ להחליט אם אתה בונה בניין לבד או בעזרת אחרים (קורסים מתקדמים וסדנאות). 

אני חולק על מה שכתב  לך גלעד ש"לצלם אף אחד לא ילמד אותך". אני חושב שכן יש מקומות שבהחלט יכולים ללמד אותך לצלם אך אני מסכים שקורסים בבתי ספר לצילום הם קורסים מסחריים שבהם תקבל מושגים בסיסיים והרבה ליטופי אגו (עניין שיווקי) - אתה כניראה לא תצא משם צלם מוכשר אבל אתה כן תצא עם בסיס טוב להתחלה. את הבסיס הזה תוכל כמובן ללמוד לבד אבל שוב - עדיף שהבסיס יהיה בנוי נכון כי כשמו כן הוא. בסיס. 

אחרי שתרכוש את הבסיס תצטרך להשקיע בלימוד הציוד שיש ברשותך כעת. קרא את חוברת ההפעלה, צפה בסירטוני יוטיוב שמסבירים על המצלמה שלך - המושגים שתקרא ותראה כבר לא ישמעו זרים (כי כבר רכשת את היסודות).

זה הזמן לצלם כמה שיותר ולנסות לקבל ביקורת מצלמים אחרים. שים לב, הביקורת צריכה לבוא מצלמים ולא מהחברים והמשפחה - הביקורת שלהם לא תגרום לך להשתפר ולהתקדם ולפעמים אפילו תגרום לך לחיות באשליות שאתה צלם מוכשר מאד בזמן שאתה מצלם כמו.....   לא משנה.  בקיצור, צא לסדנאות, לימי צילום עם צלמים אחרים ונסה לקבל מהם ביקורת. 

מאחלים לך בהצלחה והנאה מכל רגע!

 תגובה לדני  
‏יום חמישי ‏03 ‏ינואר ‏2019   11:56

 הקורס הבסיסי הראשון נמצא בהשג ידך וזאת החוברת  המצורפת למצלמה. היא בנויה פרקים פרקים מהקל לכבד. קרא צ וצלם ושוב קרא להבין ולדעת היכן שגית.

 קורס בסיסי  ישלים לך את התאוריה ואולי מעט על תפעול המצלמה. חפש ברשת מאמרים וסרטונים. עבור על תמונות של אחרים וההארות והערות  עליהם 

 וכן הצג תמונותיך לפני זרים לקבל הערות והארות . לא כל תמונה היא ״פגז״ כפי שאומרים . לא פעם מה שנראה כתמונה מוצלחת בשטח מתברר לאחר מכן כ ״פספוס״ ולהפך לא להתיאש.  קורה לי שאני חוזר ממסע צילום עם תמונה אחת מוצלחת מתוך מאות ולפעמים גם זה לא. תגובה למערכת האתר  
‏יום חמישי ‏03 ‏ינואר ‏2019   13:02
אני לא חושב שאפשר לקרוא לחוברת הפעלה של מצלמה קורס בסיסי לצילום. אולי קורס בסיסי להפעלת המצלמה. עד כמה שאני יודע החוברת הזאת לא מלמדת את יסודות הצילום ולכן מושגים שכתובים בה יכולים להיות לא מובנים למי שחסרים לו היסודות.

חבילה מיוחדת לצלמים


Photoshop CC
+
Lightroom CC
+
Classic Lightroom

The New Creative Cloud (2018)

הצטרפו עכשיו
35 שח לחודש בלבד