תגובה לsraya  
‏יום שלישי ‏04 ‏פברואר ‏2020   21:48

צילומי ניו בורן

מעוניין לקבל טיפים ועצות לצילומי ניו בורן מוצלחים.  תגובה לChaym  
‏יום רביעי ‏05 ‏פברואר ‏2020   13:16

סבלנות סבלנות ושוב, סבלנות....


להלן כמה דברים חשובים בצילום ניו בורן:


המקום חם ונעים - התינוק צריך להיות רגוע מאוד גם אם מפשיטים אותו.

תאורה טובה ורכה - מאוד לא מחמיא לתינוק תאורה קשה או חלשה, אם אין לך תאורה רכה - תוכל לרכך אותה ע"י סופט בוקסים או להקפיץ ע"י רפלקטורים.

הצילומים צריכים להיות כמה שיותר מוקדם מהלידה (החל מחמישה ימים בערך).

התינוק חייב להיות שבע, עדיף שהוא ישן.

רוב תמונות הניו בורן עוברות עריכה מלאה,  עור התינוק בגיל כזה הוא מלא פצעים וקילופים.

 גם אם לא הצלחת בפעם הראשונה - תן לו צ'אנס, זה לא הולך שבסשן אחד של חצי שעה אתה מוציא תמונות מדהימות ( כמו של כפיר דדון, למשל :-), סשן לצילום תמונות לוקח כמה שעות טובות, שבמהלכן יתכן והתינוק יצטרך לאכול, או שהוא יבכה...   זה מאוד מתסכל וצריך הרבה סבלנות.

יש ברשת הרבה חומרים בנושא, וכמובן כדאי להסתכל על עבודות של צלמים אחרים כדי לקבל רעיונות לאביזרים והעמדות של התינוק.

בהצלחה רבה! תגובה לJen  
‏יום ראשון ‏17 ‏מאי ‏2020   01:10

לא בטוחה אם זה כל כך רלוונטי... אולי מתוך ההבנה של "הצד השני" תבוא אלייך ההשראה. מצרפת טיפים למצטלמים בצילומי ניו בורן (כותבת בסוגריים את התובנות האישיות שלי) - אגב, יש בערוץ היוטיוב הזה עוד כמה טיפים שטוב לדעת בכללי:

טיפ 1:

רוב המומחים בצילומי ניו בורן מסכימים בכך שכדי להגיע לתוצאות טובות, רצוי מאוד להגיע לצילומים כשהתינוק בגיל 5-14 ימים. הסיבה היא שבגיל זה השינה של התינוקות עמוקה והם לא מתעוררים לכל רעש והתעסקות איתם אם כי תמיד יש תינוקות יוצאי דופן. בנוסף, בגיל זה לרוב עדיין לא מתחילים הגזים או הפצעים ההורמונליים שאופייניים יותר לגיל חודש בערך.

טיפ 2 שהוא יותר המלצה:

אם כבר הגעתם לצילומי ניו בורן באשדוד או במקום מגוריכם, כדאי להתפנק קצת יותר ולבחור בחבילת צילום מורחבת (כדאי להציע גם אפשרות כזו, למשל) הכוללת סשן של התינוק עם הוריו.

טיפ 3:

חשוב להבין שההורים (והצלם כמובן) צריכים להגיע עם מצב רוח, סבלנות והבנה שכל תינוק הוא שונה מאחר: לכל תינוק מידת רגישות שונה לסביבה, כל תינוק הינו בעל מזג שונה ויכול להיות סקרן ופעיל יותר מאחרים בני גילו. לכן, רצוי שגם הצלם יבין כי כל תינוק הוא יחיד ומיוחד בשביל ההורים, והוא זה שיכתיב במידה מסוימת את המתרחש בסטודיו והמבוגרים יתאימו עצמם אליו. לדוגמא, אם התינוק רגיש יותר למגע על הצלם פחות "להתעסק" איתו, למשל להמעיט בהחלפת תלבושות ולהשתמש יותר בבדים שקל להניח ולהסיר מהם (כלומר טוב שיהיו לך כמה כאלה בצבעים שונים). עבור תינוקות שרואים עליהם שהם לא אוהבים מנח מסוים, יתאים הצלם את המתקנים השונים ועוד.

טיפ 4:

הצלם נתן אפשרות של חבילה המורחבת שכוללת גם צילומי הורים? ההמלצה דומה לסוגי צילומים אחרים: כדאי להמליץ להורים להגיע לצילומים בבגדים בצבעים תואמים. מומלץ שהבגדים לא יכילו הדפסים או קשקושים, כך שהתינוק הוא זה שיהיה במרכז תשומת הלב בתמונה.

טיפ 5:

להצלחתו של סשן צילומי ניו בורן, חשוב להיות פתוחים וגלויים עם הצלם בכל החששות, ספקות ושאלות שיעלו. כשההורים לא רגועים – התינוק לא רגוע והאווירה הכללית לחוצה לכולם. כשההורים משתפים את הצלם באשר על ליבם, זה מאפשר לו לתת מענה לשאלות ולהרגיע את הספקות/חששות בנוגע לצילומים. יהיה נעים יותר לעבוד יחד כשההורים רגועים ובטוחים בצלם.

טיפ 6:

חשוב להיות מודעים לכך שבימים או אף השבועות הראשונים לחייו של התינוק, האמהות ערות זמן רב במהלך הלילה כדי להאכיל ולטפל בתינוק. ההורמון שאחראי על הרגשת ההבדל בין הלילה והיום אצל התינוק מתפתח לרוב לקראת גיל חודש. לפיכך מומלץ לאמא לשקול להשקיע באיפור לכבוד הצילומים ובכך לטשטש סימני עייפות שעלולים להופיע על פניה (אם אתה מדבר עם האם - לרמוז לה בעדינות, נשים רגישות מיד אחרי הלידה).

טיפ 7:

סשן צילומי ניו בורן אורך לרוב מספר שעות, כאשר במהלכו יהיו צלמים שיציעו לכם שתייה וכיבוד קל (מוסיף לרייטינג שלך). במידה ולא, כדאי להורים מאוד להביא משהו לאכול ולשתות למקרה שיתעורר הרעב בפרק זמן זה.

טיפ 8:

רצוי שההורים יארגנו את כל מה שהם צריכים לקחת מספיק זמן מראש שדברים לא יישכחו בלחץ של זמן (אולי כדאי גם להדגיש את העניין הזה). בנוסף חשוב לבדוק את הזמן הדרוש להגיע ואת המרחק בין הבית למקום הצילומים. כך עולים הסיכויים להגיע בזמן הנקוב ולהנות מסט מלא כפי שתוכנן עם הצלם המתמחה בצילומי ניו בורן באשדוד או במקום הנוח לכם.

טיפ אחרון חביב: צלמים עם ראש פתוח מזמינים את ההורים להביא מהבית פריטים ייחודיים לצילומים, כמו: אותיות עם שם התינוק, חפץ בעל ערך סנטימנטלי רב, אותם אפשר לשלב בצילומים. בדרך כלל פריטים הקשורים לתחביב של אחד ההורים או כל רעיון שעולה, יתקבלו. כך יהפכו הצילומים לעוד יותר מיוחדים (כדאי לשאול את ההורים גם על זה).

אבא רוכב על סוסים? יהיה מעניין אם יביא אלמנטים מעולם הסוסים ואפשר יהיה להקים סט מיוחד ששייך רק למשפחה הספציפית. אמא מדריכת סקי? כנ"ל, אם תביא אלמנטים ששייכים לתחום זה יווצר סט ייחודי מאוד.

לינק לוידאו עצמו - סורי על האורך של התגובה:  תגובה לBen  
‏יום שלישי ‏28 ‏יולי ‏2020   11:13
איזה מדריך מפורט תודה
האמת שאני ממש בתחילת הדרך - לקחתי כמה טיפים שלך להמשך העבודה :)