תגובה לאוריאל  
‏יום ראשון ‏10 ‏מאי ‏2020   02:04

עדשת קיט

רציתי לשאול מה הופך עדשת קיט לכזו,מה הקריטריונים? טווח רחב? צמצמם משתנה?

 תגובה לדורון  
‏יום ראשון ‏10 ‏מאי ‏2020   03:01

 פירוש המילה kit הוא ערכה. עדשת קיט זו עדשה שנמכרת יחד עם המצלמה באותה קופסא, ערכה.

לא קשור לצמצם או טווח כלשהו. תגובה לאוריאל  
‏יום ראשון ‏10 ‏מאי ‏2020   12:05
אז מה הופך עדשה כזאת לפחות איכותיתי בדרך כלל, ולכזו שמיועדת לצלם מתחיל ?

 תגובה לדורון  
‏יום ראשון ‏10 ‏מאי ‏2020   22:12
צלם מתחיל רוצה לקנות מצלמה שמצלמת (ולא רק Body). הוא פחות מבין בעדשות ולכן מכינים לו "קיט" שיעדוד אותו לקנות את המצלמה. עדשות טובות הן בד"כ יקרות ועלולות "להפחיד" את הצלם המתחיל. 

 תגובה לChaym  
‏יום שני ‏11 ‏מאי ‏2020   18:07

(צלם מתחיל רוצה לקנות מצלמה שמצלמת (ולא רק Body). הוא פחות מבין בעדשות ולכן מכינים לו "קיט" שיעדוד אותו לקנות את המצלמה. עדשות טובות הן בד"כ יקרות ועלולות "להפחיד" את הצלם המתחיל. )---מערכת האתר---

ורציתי להוסיף על מה שכתבה המערכת, שאחרי שהצלם המתחיל קונה את עדשת הקיט, ומתשתמש בה תקופה, הוא כבר מבין את העדשה ומגבלותיה, ואז כשהוא ניגש לחנות על מנת לרכוש עדשה חדשה - הוא יודע בדיוק איזו עדשה חדשה הוא רוצה לקנות, לא כמו צלמים מתחילים מסויימים שמוציאים אלפי שקלים על עדשות איכותיות ואין להם מושג מה עושים עם כזה כלי שיש להם ביד. תגובה לאוריאל  
‏יום שני ‏11 ‏מאי ‏2020   18:20
אז תכל'ס למה הן פחות איכותיות,צמצם סגור? צמצם משתנה?

 תגובה לChaym  
‏יום שני ‏11 ‏מאי ‏2020   18:32

כדי ליצר עדשה עם צמצם קבוע צריך היצרן לעמוד בפני כמה אתגרים פיזיקליים, בעדשות איכותיות - היצרן משקיע זמן וכסף ומייצר אותן עם צמצם קבוע.

החומרים מהם עשויות עדשות קיט - יהיו לרוב פחות איכותיים מעדשות יקרות, גוף מפלסטיק, זכוכיות מלוטשות פחות, העדר מייצב תמונה (בחלק מעדשות הקיט יש מייצב), ועוד.

כדי שצלם מתחיל יקבל את המירב מעדשה אחת - עדשות קיט יהיו לרוב עם טווח זום רחב, טווח זום רחב מצריך הרבה זכוכיות בתוך העדשה - מה שפוגע באיכות של התמונה הסופית.

אני מאמין שיש עוד חסרונות, אילו החסרונות העיקריים, בגדול. תגובה לדורון  
‏יום שלישי ‏12 ‏מאי ‏2020   00:48

מה זאת אומרת למה הן פחות איכותיות? אתה רוצה שניקון או קנון ימכרו גוף מצלמה ששווה 4,000 ש"ח עם עדשה ששווה 6,000 ש"ח כערכה? האם זו נראית לך דרך לעודד אנשים לרכוש את המצלמה? הרי ברור שמבחינה מסחרית זו טעות. כל העניין הוא לתת לצלם המתחיל הרגשה שהוא יכול לרכוש מצלמה מקצועית ב-4,800 ש"ח בלבד ולהתחיל לצלם כמו מקצוען...

צמצם סגור? צמצם משתנה? מה הכוונה שלך? אתה מכיר עדשה שבה אי אפשר לשנות או לסגור את הצמצם? עדשה הופכת יקרה לא בגלל שהצמצם שלה "לא משתנה", היא תהיה יקרה יותר, בין היתר, ככל שניתן יהיה לפתוח בה יותר את הצמצם. למה? כי צמצם פתוח אומר שהעדשה צריכה להיות גדולה הרבה יותר, עדשה גדולה יותר מכילה זכוכיות גדולות יותר, משקל גדול יותר ולכן צריך לייצר אותה גם עם יותר חומר ובעיקר עם יותר חומר איכותי.