תגובה לניקי  
‏יום ראשון ‏07 ‏אפריל ‏2024   15:37

קניית מצלמה

אני עומדת לקנות מצלמה דיגיטלית. די ראשונה. היו לי לפני הרבה שנים משהו של פוג'יפילם פשוטה מאוד גם לימים של אז. לא ממש היתה נוחה לצילום ושימור תמונות, ולא הצלחתי יותר מידי ליהנות ממנה. עכשיו אני רוצה לרכוש מצלמה טובה שתשרת אותי ליצירת תכנים. לצרכים שלי,
ההתלבטות שלי היא בין קומפקטית לחצי מקצועית מירורלס. בתחילה נטיתי ל-סטילס קנון G7 או G9 או M200. בדיוק כמו שהתלהבתי מכל אחת מהן, אני לא סגורה עליהן ודי יורדת מהן כל אחת מן הסיבות שלה. זום קטן, או צורך בתוספת עדשת זום גדולה מזו של הקיט. חשוב לי שיהיה אפשר לתפוס מרחב, כלומר שנכנס הרבה בתמונה גם לרוחב וגם לעומק להגדיל. ושאפשר למקד אוביקט וטשטוש מסביב ועוד כמה דברים. לא הולכת להיות צלמת, היא מיועדת ליצירת תוכן לפרויקטים והפקות שלי שבעז"ה אצור ואשווק. 
בימים האחרונים אני די משנה כיוון, וחושבת ללכת על מצלמת וידיאו טובה שמספקת גם תמונות סטילס איכותיות.  ממה שקראתי על מצלמות התרשמתי מאוד מכמה דגמים. panasonic HC-V785 - קראתי עליה ביקורות טובות ממש. אשמח לשמוע עליה המלצות ממי שיש לו אותה ומכיר מקרוב מהתנסות ממשית. זו לא קנון שכולם מתלהבים עליה, אבל קיבלה ביקורות ממש טובות. אני חושבת שבבסיס אסריט ושגם אצלם פה ושם כל מיני.  ראיתי שיש עוד כמה דגמים עם ביקורות טובות.  זה בערך הסכום המירבי שהייתי רוצה להדגיש. אבל אם יש משהו שבעוד ממש סכום קטן וסביר משדרג יכולות באופן ממש משמעותי ורב מעלות- אשקול. הדגמים האחרים הם panasonic HC-V850,   (הבנתי שזהה לדגם HC-V380 שלפניה והשדרוג בהוספת מיקרופון חציוני. האם יש לה יתרונות ושדרוגים נוספים, ומה המשמעות והיתרון של מיקרופון חיצוני, panasonic HC-V785 , ראיתי שיש גם את ה- מצלמת וידאו מתקדמת פנסוניק Panasonic Hc-Vx1 - שהיא כבר מקצועית ובתוספת סכום סביר. השאלה אם הוא שדרוג או שנמוך. מה טוב בו יותר. הוא 4K. האם זה חשוב? לא הייתי בטוחה שכדאי כרגע להשקיע בזה. 
יש גם את מצלמת וידאו חצי מקצועי סוני Sony Hdr-Cx625
אשמח מאוד לקבל המלצות של מי שמכיר את המצלמה הזאת מקרוב 785 ואולי גם בדק את האחרות ויודע להשוות. האם היא נותנת יחס טוב של תמורה למחיר? האם הצבעים שלה איכותיים ויפים טבעיים? גם בלי תיקונים ושיפורים בתכנת העריכה למשל. אני אשתמש בזה בעז"ה בתכנות פרימייר ואפרט אפקט ופוטושופ וכו'.... האם מצלמת גם תמונות סטילס באיכות טובה, חדות ברורות ויפות? 
האם טובה מבחינת צמצם, זום, חיישן, איזו וכו'?
אני מחפשת לצילומי טבע- נופים, אבל גם פנים. שאפשר להקטין ולהגדיל את הזום שיכנס יותר ומרחוק ומקרוב. וגם הסרטון של דיוקנאות וכל מיני. האם הפנסוניק 785 הסוללה נטענת גם לבדה בלי חיבור של כל המצלמה? האם נוח להעביר את החומר למחשב. זה דיגגטלי, נכון? כי היה לנו לפני כמה וכמה שנים אנלוגית וזה חתיכת בלגן. 
האם הזום שלה יכול להגדיל מספיק? כתוב שהיא חצי מקצועית, היא צורכת החלפת עדשות? נראה היה לי שהעדשה שמגיעה איתה - הזום יותר טוב בהשוואה לקומפקטיות גם ה-G7. האם אפשר לשדר איתה ברשת. באינטרנט. למשל בשיעורים והרצאות זום. הבנתי שהיא נותנת יותר זמן הסרטה ונוח מאשר האם יש לה גם שטח הארדיסק בתוכה ששומר סרטים או שרק על כרטיס זיכרון.
אשמח לקבל גם המלצה לחנות מצלמות במרכז, באזור רמת גן והסביבה. שתהיה אמינה, מקצועית, מתאימה ללקוח.אשמח לקבל מידע גם לגבי אביזרים נלווים. גימבל/חצובה? מדבקה כמגן עדשה למצלמה. תיק מתאים. כרטיס זיכרון איזה? יש עם שטח ממש גדול? 
תודה רבה! תגובה לניקי  
‏יום ראשון ‏07 ‏אפריל ‏2024   15:42

יש גם את המצלמה הזאת:

מצלמת וידאו מתקדמת פנסוניק Panasonic Hc-Vx1

שכתוב שהיא מתקדמת ושמצלמת גם ב-4K. והמחיר בפער סביר מ-ה-785 . האם היא טובה יותר ועונה לדרישות שציינתי? עולה על ה-785?

תודה רבה! תגובה למערכת האתר  
‏יום שני ‏08 ‏אפריל ‏2024   11:57
ה-Panasonic Hc-Vx1 עדיפה מכל הבחינות מול שאר המצלמות שהזכרת. היא גם עונה על כל הצרכים שביקשת. עם זאת, זה שכתוב שהיא חצי מקצועית זה לא ממש הופך אותה למצלמה מיוחדת... מדובר במצלמה ביתית פשוטה יחסית.