תגובה לחגית  
‏יום שני ‏10 ‏יוני ‏2024   19:43

הורדת תמונות מהאתר

ערב טוב,

היום נתקלתי בפרסום כלשהוא ולהפתעתי-תמונה שלי מככבת שם... מבדיקה מסתבר שבוצע חיפוש גוגל פשוט, התמונה עלתה, הורדה ו.....זהו! התמונה ללא חתימה כלשהיא, והשאלה המתבקשת-האם התמונות באתר לא מוגנות איכשהוא, האם לא אמורה להיות חתימה אוטומטית?

אשמח להכוונה כיצד להימנע מדברים כאלו בעתיד.

תודה מראש,

חגית תגובה לדורון  
‏יום ראשון ‏16 ‏יוני ‏2024   01:00

לא כל כך מבין את ההפתעה... 

כל תמונה שאת צופה בה באינטרנט ירדה אלייך למחשב קודם. כנ"ל גם התמונות באתר. התמונות שמוצגות באתר הן גירסאות מוקטנות מאד ולא התמונות המקוריות אליהן אין בכלל גישה. חתימה על התמונה לא תעזור למי שרוצה להפר חוק כי כל חתימה ניתן להסיר ב-3 שניות, 2 קליקים ושמירה אחת....
מצד שני חתימה על התמונה תמנע מלקוח לרצות להדפיס את התמונה כשעל התמונה מופיע שם הצלם בצורה לא אסטית (כיאה לחתימות אוטומטיות שהיו כאן בעבר).

מעבר לזה, כשמישהו משתמש בתמונה שלך ללא רשות הוא מפר חוק של זכויות יוצרים ואת יכולה לדרוש ממנו פיצוי ואף להגיש נגדו תביעה בבית המשפט.
 תגובה לחגית  
‏יום ראשון ‏16 ‏יוני ‏2024   02:01

תודה על המענה,

ועכשיו ההצעה המתבקשת: האם לא עדיף וגם רצוי להוסיף חתימה באופן אוטומטי, ובאופציית הדפסה מהאתר-להסיר? כי אם ההדפסה מהאתר מפוקחת וחיפוש גוגל לא-כיש סיכוי שגם תביעה לא תעזור כי לא היתה חתימה.....

תודה
 תגובה לדורון  
‏יום ראשון ‏16 ‏יוני ‏2024   12:54

לא ניראה לי שהבנת את מה שכתבנו.

כשאת מחפשת תמונה בגוגל ואין עליה חתימה זה לא אומר שאת יכולה להשתמש בתמונה שמצאת. זה כתוב במפורש גם ע"י גוגל. אם את חושבת שזה טיעון להגיד "לא היתה חתימה על התמונה ולכן השתמשתי בה" - את טועה טעות גדולה. החוק להגנת זכויות יוצרים לא חל רק במידה ויש חתימה על התמונה. אם אני אכנס לחנות ואקח מוצר בלי לשלם אני לא אוכל לטעון שלא היה רשום בשום מקום על המוצר שהוא שייך למישהו.... זו תהיה גניבה. כך גם במקרה הזה.

לקוח שרואה תמונה עם חתימה לא חושב שבהדפסת התמונה לא תופיע חתימה.